Aktualności Zakładu Aktywności Zawodowej

Wyróżnienie specjalne TISE dla Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej

Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej po raz kolejny został finalistą Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku.

17 listopada 2015r. w siedzibie PwC Polska - Partnera Strategicznego Konkursu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej otrzymał wyróżnienie specjalne TISE oraz prestiżowy certyfikat jakości, Znak Przedsiębiorstwo Ekonomii Społecznej - [eS] poświadczający wysoką jakością usług i produktów oferowanych przez przedsiębiorców społecznych roku.

Znak [eS] – co to takiego?

Znak Przedsiębiorstwo Ekonomii Społecznej - [eS] to certyfikat jakości, przyznawany finalistom Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku w kategorii "Przedsiębiorstwo Społeczne Roku". Otrzymują je firmy społeczne, które spełniają wyśrubowane kryteria społeczne i ekonomiczne. - To niezwykle cenne dla nas wyróżnienie jest uwieńczeniem naszych 7 letnich działań na polu budowania pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej jako pełnosprawnego pracownika, dostarczającego jakościowego produktu - efektu swojej pracy. To również rezultat naszej współpracy na rzecz budowania lokalnej sieci partnerstwa i powiązań w zakresie wspierania podmiotów działających na zasadzie odpowiedzialności społecznej. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy na przestrzeni tych kilku lat pomagali nam tworzyć to ogromne dzieło, które w tej chwili może pochwalić się tak pięknymi owocami – mówi Katarzyna Rola Skorupska, kierownik ZAZ Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej o konkursie

W 2015 roku, już po raz piąty, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zorganizowała Konkurs im. Jacka Kuronia na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku wyróżniający przedsiębiorstwa społeczne działające najsprawniej pod względem ekonomicznym i społecznym.

Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej

Jest to przedsiębiorstwo działające na zasadach ekonomii społecznej. W swej działalności łączy cele społeczne i ekonomiczne. Znajdują tu pracę osoby niepełnosprawne. ZAZ zajmuje się gastronomią i odnową biologiczną. W ZAZ można zjeść posiłek smaczny i w rozsądnej cenie. Czekają na Państwa również profesjonalne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne oraz odnowa biologiczna, nad którymi czuwają wyspecjalizowani fizjoterapeuci i masażyści.

* * *

2015-11-24