Aktualności Ośrodka Misericordia

Niepełnosprawni i uczucia

Zapraszamy na wspaniałe wydarzenie - III Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 7 listopada 2014 roku o godz. 10.00 w sali NoveKino „Merkury” w Białej Podlaskiej.

„Niepełnosprawni i uczucia” – to hasło tegorocznej edycji festiwalu, organizowanej przez Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka „Misericordia” Caritas w Białej Podlaskiej.

Już po raz trzeci będziemy mieli okazję zaprezentować 10-minutowe obrazy filmowe pokazujące codzienność osób niepełnosprawnych, ich radości i smutki.

Celem inicjatywy jest aktywizacja niepełnosprawnych, ich integracja ze środowiskami lokalnymi oraz eksponowanie ich potencjału artystycznego czego wyrazem są realizowane w ramach festiwalu filmy.

Filmy nadesłane na festiwal zgłaszają placówki, których uczestnikami i beneficjentami są niepełnosprawni: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Domy Pomocy Społecznej, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze, Fundacje i Stowarzyszenia.