Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Przystąpiliśmy do Programu "ŻÓŁTY TALERZ"!

Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Siedlcach 1 września 2018 r. przystąpiła do programu wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce „Żółty Talerz”. Pomysłodawcą i koordynatorem tej kampanii społecznej jest Kulczyk Foundation, która do współpracy zaprosiła największe organizacje pomocowe: Caritas, Polski Czerwony Krzyż, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

Odbiorcami programu są dzieci i młodzież z miasta Siedlce, uczęszczające do Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Siedlcach.

W ramach programu nasi podopieczni codziennie otrzymają pełnowartościowy, pyszny, a przede wszystkim zdrowy dodatek do podwieczorka w postaci świeżych warzyw, owoców, a także 100% naturalne soki, czy jogurty naturalne. Przygotują także pyszne koktajle owocowo-warzywne, wykonane ze świeżych produktów dzięki sprzętom zakupionym w ramach realizacji programu.

Realizacja programu „Żółty Talerz” w Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Siedlcach będzie trwać od 1 września 2018 roku do 31 sierpnia 2019 roku. W tym okresie wsparciem zostanie objętych 30 dzieci.

PROGRAM "ŻÓŁTY TALERZ"

2018-09-04