Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

XIV Konkurs Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych “Siedlce, Podlasie i Anioły”

We wtorek 4 lipca 2017r. w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach odbył się wernisaż prac, które wzięły udział w konkursie. Poznajmy tegorocznych laureatów.

Prace oceniło 22 czerwca 2017r. Jury w składzie: Marlena Czajkowska - artysta, Mirosław Greluk - artysta i społecznik, Iza Staręga - artysta, pedagog, właściciel galerii oraz Robert Szymani - artysta, wykładowca na UPH.

Jury oceniało wszystkie prace według następujących kryteriów: twórcze podejście do tematu, samodzielność i oryginalność wykonania, stopień trudności (odpowiedni do wieku autora pracy), ogólny wyraz artystyczny.

Nagrody przyznano następującym osobom:

Grupa wiekowa do 12 lat

I nagroda - Paula Wasilewska (Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 20 w Siedlcach)

Jury przyznało w tej kategorii wiekowej dwa drugie miejsca

II nagroda - Radosław Sikorski (Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach)

II nagroda - Oliwia Pniewska (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim)

Grupa wiekowa 13-17 lat

I nagroda - Karolina Abramowska (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach)

II nagroda - Weronika Żurawska (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim)

III nagroda - Karol Chmielak (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim)

Grupa wiekowa powyżej 18 lat

I nagroda - Agnieszka Jaszczuk (Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach)

II nagroda - Krzysztof Matuła (Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach)

III nagroda - Mateusz Czaplicki (Warsztat Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim)

Wyróżnienie:

Grzegorz Maleńczuk (Warsztat Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim)

Artur Zwoliński (Środowiskowy Dom Samopomocy przy MOPR w Siedlcach)

Jarosław Nicpoń (Warsztat Terapii Zajęciowej w Kocku)

Nagrody Specjalne:

Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Siedlce:

Agnieszka Remiszewska (Środowiskowy Dom Samopomocy przy MOPR w Siedlcach)

Nagroda Specjalna Ks. Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej:

Sebastian Ozioro (Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej)

Nagroda Specjalna Pani Marleny Czajkowskiej:

Monika Parapura (Warsztat Terapii Zajęciowej w Skórcu)

Nagroda Specjalna Fundacji Pro-Bono:

Konrad Mućko (Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach)

Członkowie komisji pragną podkreślić wysokie walory artystyczne zgłoszonych prac, ich różnorodność i ciekawą prezentację, co wskazuje na postawę twórczą samych artystów. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie swoich podopiecznych, a uczestnikom za udział w konkursie.

XIV Konkurs Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych "Siedlce, Podlasie i Anioły"

2017-07-17

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach