Aktualności Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego

Siedlce: Kolejny sprzęt rehabilitacyjny z Niemiec

We wtorek 13 lutego 2018r. w Caritas Diecezji Siedleckiej gościli przedstawiciele Wspólnoty Pomocy dla Chorych i Niepełnosprawnych w Polsce z Freiburga w Niemczech. W obecności dyrektora CDS przekazali 2 nowe łóżka rehabilitacyjne na rzecz CDS Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego.

– Jest to ciągłość naszego działania. Do Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Siedleckiej mamy bardzo duży sentyment i chętnie jej pomagamy. Kryją się za nią ludzie niepełnosprawni, chorzy, którzy czekają na odpowiednie sprzęty, takie jak łóżka pielęgnacyjne, wózki inwalidzkie itd. – mówi Marian Jagielski ze Wspólnoty. To już nie pierwszy taki transport – w październiku 2017 Caritas diecezjalna otrzymała 13 wózków inwalidzkich, 7 chodzików i inny sprzęt pomocniczy.

Dary pochodzą ze środków zebranych przez Wspólnotę . – Pieniądze zbieramy poprzez rozległe kontakty z dobroczyńcami oraz dzięki artykułom w niemieckich gazetach (katolickich, jak również lokalnych). Otrzymujemy ofiary i dzięki temu jesteśmy w stanie spieszyć z pomocą – wyjaśnia M. Jagielski.

Jak podkreślają przedstawiciele, Wspólnota istnieje od 20 lat i kieruje swoje działania ku pomocy osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Więcej informacji o Wspólnocie: www.hilfsgemeinschaft-polen.de

Posłuchaj wypowiedzi p. Mariana Jagielskiego z Wspólnoty Pomocy dla Chorych i Niepełnosprawnych w Polsce z Freiburga w Niemczech

2018-02-16

Zdjęcia: Anna Nowińska