Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Caritas: W Białej Podlaskiej pomogą czworonogom

2018-10-17 09:15

Koce, ręczniki, pościel, garnki, smycze, obroże, karma dla psów i kotów, makarony – to przedmioty, które zbierają uczestnicy, wolontariusze i pracownicy bialskich jednostek Caritas Diecezji Siedleckiej na rzecz schroniska „Azyl” przy ul. Olszowej 4 w Białej Podlaskiej. Finał akcji odbędzie się tam w piątek 19 października 2018r.

 

W zbiórkę, która rozpoczęła się 16 października br., zaangażowały się: Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej, Centrum Integracji Społecznej i Centrum Wolontariatu – jednostki siedleckiej Caritas. Udział w tej inicjatywie mogą wziąć także inne osoby – aby się dołączyć, należy przynieść wymienione przedmioty do budynku Caritas przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej.

 

Na finał uczestnicy z Caritas wyruszą delegacjami z ww. placówek o godz. 10:00 spod budynku Caritas i spędzą w schronisku czas do godz. 12:00.

 

- Naszym głównym celem jest włączenie osób z  niepełnosprawnością jak i pełnosprawnych w pomoc czworonogom, aby uświadomić im, że zwierzęta również wymagają wsparcia. Chcemy ukazać im skalę bezdomności zwierząt, uświadomić, że jesteśmy odpowiedzialni za ich los - szczególnie w przypadku, kiedy decydujemy się na posiadanie zwierząt  – mówi Anna Utka, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej.

 

Schronisko Dla Bezdomny Zwierząt „Azyl” rozpoczęło swoją pracę w 2000 roku. Prowadzone jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Azyl”. Obecnie przebywa w nim 240 zwierząt (psów i kotów).

 

Więcej informacji udziela: Anna Utka, tel. (83) 342-05-83 wew. 28.

Wróć