Komunikat: Część placówek Caritas zawiesza działalność

Uprzejmie informujemy o czasowym zawieszeniu działalności części jednostek Caritas Diecezji Siedleckiej w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Szczegóły w rozwinięciu komunikatu.

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej w dniach od 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. czasowo zawieszają działalność placówki oświatowe, w tym świetlice dla dzieci.

Zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego oraz Wojewody Lubelskiego na terenie województw: mazowieckiego i lubelskiego, w terminie od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 r. czasowo zawieszają działalność: placówki wsparcia dziennego, centra integracji społecznej, kluby integracji społecznej, dzienne domy i kluby seniora, środowiskowe domy samopomocy, warsztaty  terapii zajęciowej.

Oznacza to, że w wymienionym terminie zawiesza działalność część jednostek Caritas Diecezji Siedleckiej na terenie diecezji siedleckiej. O dalszych decyzjach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Lista jednostek, które obejmuje czasowe zawieszenie działalności:

1) Świetlica Socjoterapeutyczna w Siedlcach,

2) Świetlica Profilaktyczno – Wychowawcza w Siedlcach,

3) Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach,

4) Warsztat Terapii Zajęciowej w Skórcu,

5) Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach,

6) Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach,

7) Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie,

8) Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej,

9) Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie,

10) Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej,

11) Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej,

12) Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach (w dniach 16-27 marca 2020r.)

(AN)