„Książka dla Hospicjum” – lekarstwem na samotność i chorobę

Niemal 1000 książek udało się zebrać do tej pory, podczas akcji na rzecz Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, prowadzonego przez SPZOZ przy ul. Gen. Józefa Bema 22 w Siedlcach. – Dotarła do nas nawet paczka z Krakowa! – cieszy się Małgorzata Mućka, koordynator akcji Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Siedlcach.

- Największy odsetek książek, które do nas trafiają, to zbiory od osób starszych, ale nazbieraliśmy już sporo książek dla dzieci i młodzieży. Przekrój literacki jest ogromny. Głównie są to lekkie i przyjemne opowiadania, autobiografie, stare lektury szkolne, poradniki, romanse – wylicza M. Mućka.

- Akcja jest naprawdę wspaniała. Bardzo się cieszę, że książki, które tyle lat zbierałam trafią w dobre ręce, a nie na makulaturę. Niektóre tytuły czytałam kilkakrotnie, ale nadszedł odpowiedni czas, aby służyły komuś innemu – podkreśla Pani Krystyna, jeden z darczyńców.

- Zdarza się, że w sprawie akcji dzwonią osoby z drugiego końca Polski. Zgłasza się też bardzo dużo osób starszych, mieszkających daleko od Siedlec z informacją, że mają do oddania duże zbiory książek. Jednak z uwagi na logistykę, nie jesteśmy w stanie odebrać wszystkich książek osobiście – dodaje M. Mućka.

Książki można przynosić do 5 października. Wielki finał i ich przekazanie nastąpi 13 października 2018r. podczas Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej.

Kontakt:

Główny punkt zbiórki znajduje się w biurze Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu przy ul. Bpa Świrskiego 57, pokój nr 12.

2018-08-14

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Siedlcach