MKP POGOŃ Siedlce kolejnym Ambasadorem „Kilometrów Dobra 2017”

Kolejnym Ambasadorem kampanii „Kilometry Dobra 2017” został Miejski Klub Piłkarski POGOŃ Siedlce, noszący przydomek „Biało – Niebiescy, Pogoniści”.

To klub z wieloletnią tradycją. Jego maskotką jest lew Pogi. Na co dzień nasze „gwiazdy futbolu” trenują na stadionie ROSRRiT w Siedlcach pod wodzą trenera Bartosza Tarachulskiego. Od dłuższego czasu to I ligowy klub posiadający rzesze kibiców. Ich mecze przyciągają zarówno małych chłopców, marzących o karierze piłkarskiej, jak i starszych fanatyków sportu, którzy wspierają drużynę, bez względu na lokatę w tabeli. Do największych sukcesów klubu można zaliczyć występy w II lidze – 1949/50, udział w 1/4 finału Pucharu Polski – 1987/88 oraz udział w 1/8 finału Pucharu Polski w sezonie 2000/01.

Panowie, poza codziennymi ciężkimi treningami, chętnie pomagają innym i włączają się w akcje charytatywne. Nie jest im obcy los chorych i potrzebujących, dlatego ochoczo włączyli się w kampanię „Kilometry Dobra 2017”. Na jej potrzeby przekazali koszulkę z podpisami wszystkich zawodników oraz piłkę. Całkowity dochód ze sprzedaży fantów przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację 7 dzieci - podopiecznych naszej organizacji.

Aby włączyć się w akcję, należy wpłacić dowolną kwotę na cel Caritas Diecezji Siedleckiej na stronie www.kilometrydobra.pl.