Projekt siedleckiej Caritas w Radio Watykańskim

Projekt „2 Kroki” Caritas Diecezji Siedleckiej, skierowany do osadzonych oraz członków ich rodzin, realizowany pilotażowo w Zakładzie Karnym w Siedlcach, jest coraz bardziej znany i doceniany. Radio Watykańskie w wieczornym wydaniu Magazynu Radia Watykańskiego 31 sierpnia 2017r. wyemitowało audycję przygotowaną przez Joannę Kuczborską – dziennikarkę Katolickiego Radia Podlasie z Siedlec.

Celem projektu jest podnoszenie kompetencji społecznych, w szczególności budowania zdrowych relacji w rodzinie, przeciwdziałanie czynnikom kryminogennym, a zwłaszcza agresji i przemocy w rodzinie oraz problemom uzależnień.

Więcej informacji:

Elżbieta Szopka – koordynator projektu, tel. 513-503-880, email: dwakroki@caritas.pl, blog: www.2kroki.caritas.pl

Posłuchaj audycji przygotowanej przez Joannę Kuczborską w Radiu Watykańskim.