Radzyń Podlaski: Dzień skupienia Szkolnych Kół Caritas (SKC)

We wtorek 20 lutego 2018r. w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim spotkali się opiekunowie i członkowie Szkolnych Kół Caritas z dekanatu radzyńskiego, by podzielić się doświadczeniami i nakreślić wspólne przyszłe działania.

W spotkaniu wzięły udział trzy szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim i Zespół Szkół w Białce.

Miało ono postać dnia skupienia wraz z mszą świętą i modlitwą, połączonych z blokiem szkoleniowym. Ten ostatni poprowadził ks. Andrzej Kubalski – zastępca dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej, koordynujący pracę SKC na terenie diecezji siedleckiej, wraz z pracownikami Centrum Wolontariatu działającego w diecezjalnej Caritas.

Wydarzenie było wpisane w świętowanie Jubileuszu 200-lecia diecezji i 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W uchwale Sejmu ustanawiającym rok 2018 Rokiem Jubileuszu czytamy: „Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin”.

Hasłem szkolenia były słowa Jana Pawła II wypowiedziane w Warszawie 11 czerwca 1999 roku: „Służba narodowi musi być zawsze ukierunkowana na wspólne dobro”.

2018-02-28

Radzyń Podlaski: Dzień skupienia Szkolnych Kół Caritas (SKC)

Zdjęcia: Artur Musiejuk - opiekun SKC 82 w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim