Twój 1% ma wiele twarzy – marzenia się spełniają … historia Leszka Witczuka

- Mój tata ma 78 lat. Choruje na POChP, czyli przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Schorzenie polega na tym, że jedynie 40% wdychanego przez niego powietrza dociera do płuc. Jest mu często duszno, kaszle, męczy się w trakcie chodzenia i zwykłych czynności. Jego serce jest osłabione. Do tego, od dwóch lat, ma raka krtani.

- Tata przeszedł radioterapię i choć rozwój nowotworu udało się zatrzymać, to aktualnie jego stan się pogorszył - opowiada córka pana Leszka Witczuka, Małgorzata Burdziłowska.

Mężczyzna korzysta z koncentratora tlenu, który bezpłatnie wypożyczył w siedleckiej Caritas. Jest to dla niego duża pomoc, ponieważ utrzymuje się z niewielkiej emerytury. Dzięki niemu może uzupełnić braki tlenu w organizmie. - Tata jest bardzo empatycznym człowiekiem - kocha świat i ludzi, uwielbia dzieci. Mama (która zmarła dwa miesiące temu) była wpatrzona w ojca jak w obrazek - śmieliśmy się z braćmi, że to jej królewicz. Rodzice byli małżeństwem od 60 lat – dzieli się pani Małgorzata.

Pomóż również innym osobom – włącz się w akcję „Twój 1% ma wiele twarzy”.

Przekaż swój 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Siedleckiej!

Nasz KRS 0000223111