V Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej 27 października 2016r. organizuje w Białej Podlaskiej V Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych, którego tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „niepełnoSPRAWNI i sztuka”.

Festiwal to impreza kulturalna skierowana do osób niepełnosprawnych i placówek, których są beneficjentami, takich jak: WTZ, ŚDS, DPS, Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze, Fundacje i Stowarzyszenia prowadzące terapię i rehabilitację osób niepełnosprawnych. Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 w sali Kina Merkury, przy ul. Brzeskiej 43 w Białej Podlaskiej. Patronatem objęli go: ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej oraz Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

Rozwój poprzez sztukę

Celem festiwalu jest aktywizacja osób niepełnosprawnych i nauka właściwej postawy wobec nich. – Uczestnicy co roku pokazują nam swoje możliwości i  to, jak radzą sobie z ograniczeniami. Cieszymy się, że możemy promować ich  twórczość i wizerunek. Z pewnością przygotowania do wydarzenia rozwijają zainteresowania związane z grą aktorską – mówi organizator - Jakub Semeniuk, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej. – Przy okazji festiwalu, niepełnosprawni szukają sposobów, aby wyrazić myśli i uczuć, czują się też bardziej wartościowi i docenieni – dodaje J. Semeniuk.

Przegląd filmów i warsztaty filmowe

W ramach festiwalu odbędzie się  przegląd filmów zgłoszonych do konkursu. Oceni je jury, w skład którego wejdą m.in. osoby związane z filmem i realizacją filmową. Występujące placówki otrzymają dyplomy i statuetki, a wyróżnione przez jury i publiczność filmy - odbiorą cenne nagrody. Wydarzenie poprzedzą 20 października warsztaty filmowe i fotograficzne oraz ogłoszenie konkursu fotograficznego „Świat w obiektywie osób niepełnosprawnych”.

Kontakt do organizatora:

Jakub Semeniuk - kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej, ul. Warszawska 15, 21-500 Biała Podlaska, tel. (83) 342-05-73 wew.:30 lub 31 oraz tel. 507-058-833.