Warsztaty dla koordynatorów dzieł miłosierdzia diecezji siedleckiej

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza Kapłanów, Koordynatorów Parafialnych, przedstawicieli Parafialnych Zespołów Caritas oraz wszystkich zainteresowanych tworzeniem grup charytatywnych z poszczególnych regionów diecezji siedleckiej na spotkanie formacyjno-warsztatowe.

Celem spotkań w poszczególnych grupach dekanatów diecezji siedleckiej jest wsparcie istniejących grup charytatywnych i wspólnot parafialnych oraz zainicjowanie nowych działań w odniesieniu do dzieł miłosierdzia na terenie całej diecezji. Wydarzenie to ma charakter zarówno formacyjny jak i warsztatowy. Umożliwi wykorzystanie narzędzi wspomagających pracę koordynatorów parafialnych.

Kolejnym ważnym aspektem jest dotarcie do mniejszych wspólnot parafialnych usytuowanych w małych wioskach i umożliwienie alternatywnych sposobów realizowania akcji i kampanii, które doskonale sprawdzają się w większych parafiach na terenach miejskich, a nie mają bezpośredniego przełożenia na małe parafie.

Rok Miłosierdzia zainicjował nas do dalszego działania i jest początkiem wspólnych dążeń całej wspólnoty Kościoła do podjętej pracy na rzecz miłości względem Boga i bliźniego.

Kontakt

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy drogą elektroniczną: koordynator.parafie@caritas.pl lub telefonicznie u koordynatora: Małgorzata Dyńka tel. 780 061 313 (pon.- pt.:8:00-16:00). W zgłoszeniu prosimy podać nazwę parafii oraz ilość osób biorących udział w szkoleniu. Termin zgłoszeń upływa na tydzień przed planowaną datą szkolenia.

Więcej informacji na stronie www.caritas.siedlce.pl/koordynatorzy

PLAN SPOTKANIA:

godz.: 10:00 – Rozpoczęcie

godz.: 10:15 – I części:

1. Parafialny Koordynator Dzieł Miłosierdzia
  2. Współpraca z Diecezjalnym Koordynatorem Dzieł Miłosierdzia Caritas Diecezji Siedleckiej
  3. Powołanie regionalnych koordynatorów poszczególnych grup dekanalnych
  4. Propozycja powołania „Parafialnej Rady Dzieł Miłosierdzia”
  5. „Baza Danych”
  6. Propozycja powołania poszczególnych „Diakonii Służby” w parafii

godz.: 10:45 – krótka przerwa

godz.: 11:00 – II części: Akcje i kampanie Caritas dedykowane do parafii

godz.: 12:00 – Anioł Pański

godz.: 12:10 – przerwa na posiłek

godz.: 12:45 – III części: Tworzenie PZC oraz punktów pomocy doraźnej w parafiach

–  Dzielenie się doświadczeniami, świadectwa

godz.: 14:00 – 14: 15 – Film Caritas na zakończenie i wspólna modlitwa

Grupa I –  17.09. 2016 (sobota)  w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, ul.  Kard. Wyszyńskiego 6

– Dekanat Łukowski I

– Dekanat Łukowski II

– Dekanat Międzyrzecki

– Dekanat Radzyński

– Dekanat Komarowski

– Dekanat Adamowski

Termin zgłoszeń upływa 12.09.2016

Grupa II –  24.09. 2016 (sobota)  w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie, ul. Stanisława Staszica 11

– Dekanat Żelechowski

– Dekanat Garwoliński

– Dekanat Osiecki

– Dekanat Łaskarzewski

– Dekanat Rycki

Termin zgłoszeń upływa 19.09.2016

Grupa III – 08.10. 2016 (sobota) w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie, ul. Kościelna 77

– Dekanat Wisznicki

– Dekanat Włodawski

– Dekanat Parczewski

– Dekanat Hański

Termin zgłoszeń upływa 03.10.2016

Grupa IV – 15.10. 2016 (sobota) w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w  Białej Podlaskiej ul. Długa 1

– Dekanat Janowski

– Dekanat Bialski Północ

– Dekanat Bialski Południe

– Dekanat Terespolski

Termin zgłoszeń upływa 10.10.2016

Grupa V 22.10. 2016 (sobota) w sali wielofunkcyjna Centrum charytatywno-duszpasterskiego, ul. Bpa Świrskiego 57 w Siedlcach

– Dekanat Siedlecki

– Dekanat Suchożebrski

– Dekanat Grębkowski

– Dekanat Domanicki

– Dekanat Łosicki

– Dekanat Zbuczyński

Termin zgłoszeń upływa 17.10.2016

Każdego, kto chciałby zmienić coś w swojej parafii, poznać nowych ludzi, znaleźć dla siebie miejsce w Kościele i włączyć się w posługę na rzecz dzieł miłosierdzia w parafii siedlecka Caritas zaprasza na warsztaty.