Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Wolontariusze nagrodzeni!

2019-05-07 08:44

Zdjęcia: Urząd Miasta Siedlce

Za nami XXV edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, a w nim nagrodzona młodzież, która angażuje się m.in. w akcje Caritas Diecezji Siedleckiej! Wolontariuszka Sandra Skup, laureatka szczebla samorządowego, została delegowana do reprezentowania Siedlec w etapie centralnym.

 

Podsumowanie etapu miejskiego konkursu „8 Wspaniałych” odbyło się 14 kwietnia w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Pułaskiego 6 Siedlcach. Jak czytamy na oficjalnej stronie Miasta Siedlce: Celem Konkursu jest upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu, promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły, klasy oraz upowszechnienie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

 

Komisja podjęła decyzję o przyznaniu tytułu Laureata XXV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Miasta Siedlce następującym osobom:

 

 • Magdalenie Chmielewskiej - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach.
 • Mai Michalak - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach.
 • Aleksandrze Mielańczuk - Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach.
 • Sandrze Skup - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.
 • Natalii Tańskiej - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach.
 • Zuzannie Wsół - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.
 • Joannie Wyrzykowskiej - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach.
 • Oliwii Urban - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach.

 

oraz o przyznaniu 4 wyróżnień następującym osobom:

 

 • Paulinie Aftyce - I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Rodziny w Siedlcach.
  Aleksandrze Górskiej – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach.
 • Sandrze Michalak - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach.
 • Oliwii Szustkowskiej - I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Rodziny w Siedlcach.

 

W finale ogólnopolskim Konkursu, który w tym roku odbędzie się w Białogardzie w dniach 7-9 czerwca 2019 roku, Miasto Siedlce reprezentować będzie:

 

 • Sandra Skup – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, która jest członkinią Szkolnego Koła Caritas.

 

Kilka słów o Sandrze:

 

W wolontariacie działa od 5 lat. Sandra jest członkinią szkolnego koła Caritas i PCK. Uczestniczyła w akcji „Razem na święta”, przygotowując kartki świąteczne i paczki dla potrzebujących uczniów. Pomagała w organizacji Wigilii dla ubogich. Prowadzi zajęcia dla dzieci w świetlicy socjoterapeutycznej,  pomaga w odrabianiu lekcji, organizuje dzieciom czas wolny.  Bierze udział w zbiórkach Banku Żywności. Pomaga osobom niepełnosprawnym podczas wycieczek organizowanych przez Caritas. Promuje honorowe  oddawanie krwi. Pomagała w organizacji Marszu dla życia i rodziny oraz Orszaku Trzech Króli. Jest wolontariuszką podczas  imprez charytatywnych i miejskich. Otrzymała nagrodę dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej za swoją pracę woluntarystyczną. Odwiedza osoby starsze i pomaga im w czynnościach domowych. Chętnie uczestniczy w zbiórkach środków finansowych na cele charytatywne. Nie jest obojętna na los chorych, słabszych i samotnych. Uważa, że pomaganie to dawanie siebie innym. Chętnie służy pomocą, poświęca swój czas dla innych, jej aktywna i prospołeczna postawa może być wzorem dla rówieśników.

 

Więcej informacji >>tutaj<<

 

Opr. na podstawie inf. pras. Urzędu Miasta Siedlce

Wróć