Wolontariusze spotkali się w Białej Podlaskiej

W sobotę 4 listopada wolontariusze Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej spotkali się w Białej Podlaskiej. Była to znakomita okazja do integracji, dzięki której młodzi ludzie poszerzyli krąg znajomych i wymienili się doświadczeniem.

Spotkanie rozpoczęto  mszą świętą w kaplicy Caritas, którą sprawowali: ks. Andrzej Kubalski wraz z ks. Pawłem Wojdatem, którzy pełnią funkcję zastępców dyrektora CDS.

Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie ks. A. Kubalskiego, podczas którego opowiadał o misjach w Boliwii i o warunkach, w jakich pracują tam wolontariusze z Polski. Następnie wolontariusze integrowali się, a po obiedzie przygotowanym przez Centrum Integracji Społecznej rozpoczęli warsztaty grupach. Tam dzielili się swoim doświadczeniem i podzielili się świadectwem związanym z działalnością wolontariacką.

Wydarzeniu towarzyszyła oczywiście misja. - Spotkanie formacyjno - integracyjne  "Entre Misio a Volontariado” miało na celu wymianę doświadczeń oraz przybliżenie roli wolontariatu lokalnie oraz poza granicami kraju – wyjaśniła Monika Rybaczewska, koordynator Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej.

2017-11-07

Zdjęcia: Klaudia Rybaczewska