Nie ma dostępnych aktualności.

2019-07-18 12:46

„Wakacyjna Akcja Caritas” – zakończył się III turnus!

Kolonie letnie, organizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej, nabierają rozpędu. Zakończył się już bowiem III turnus w Biskupinie, który trwał od 04 do 13 lipca, a z nim - czas pełen atrakcji i integracji  dla 45 dzieci z terenu diecezji siedleckiej.

Więcej...

2019-07-18 10:30

Pomoc dla Aleksandry Włodarczyk

Ziarnica złośliwa (chłoniak Hodgkina) to choroba jeszcze 10 lat temu uznawana za nieuleczalną. Kilka lat temu zachorowała na nią 33-letnia dziś Aleksandra Włodarczyk z Międzyrzeca Podlaskiego (woj. lubelskie). Kobieta prosi o wsparcie finansowe – leczenie może uratować jej życie, ale sama nie jest w stanie go sfinansować.

Więcej...

2019-07-18 09:51

Warsztaty mają wakacyjną przerwę

Wakacje to czas na wypoczynek i regenerację sił. Warsztaty Terapii Zajęciowej, prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej, mają z tego powodu przerwę w pracy. Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Więcej...

2019-07-16 11:38

Pomoc dla Filipa Jastrzębskiego

Opieka specjalistów, stałe leczenie i rehabilitacja są - obok miłości rodziców - niezbędne u Filipka Jastrzębskiego z Starych Oknin (woj. mazowieckie), który zmaga się ze złożonym problemem zdrowotnym. Chłopiec ma zespół Downa, ale to niejedyna trudność, z jaką przyszło mu żyć.

Więcej...

2019-07-09 20:49

Daj swoim ubraniom drugie życie z Caritas, Biedronką i Vanishem

Podopieczni Caritas Diecezji Siedleckiej otrzymają odzież w ramach ogólnopolskiej akcji „Daj swoim ubraniom drugie życie”. Jest ona prowadzona przez Biedronkę i producenta odplamiaczy Vanish. Ubrania nadające się do użytku można wrzucać do specjalnie ustawionych kontenerów w 300 sklepach sieci Biedronka na terenie całej Polski.

Więcej...

2019-07-03 19:53

"Wakacyjna Akcja Caritas" - zakończył się II turnus!

Biskupin - znany w Polsce za sprawą niecodziennego stanowiska archeologicznego – stał się miejscem wypoczynku dzieci w ramach II turnusu „Wakacyjnej Akcji Caritas” . Bardzo chętnie i często odwiedzany przez turystów, tym razem zachwycił dzieci z dekanatu żelechowskiego, które spędzały tutaj wakacje od 24 czerwca do 3 lipca.

Więcej...

2019-07-01 19:58

"Rodzina Rodzinie" w Żelechowie

W niedzielę 30 czerwca odbyło się kolejne w naszej diecezji poruszające spotkanie na temat aktualnej sytuacji w Syrii. „Skazani. Dotknij otwartych ran Kościoła umęczonej wojną Syrii” to seria prelekcji przybliżająca dramatyczną sytuację ludzi, którzy doświadczyli grozy wojny. Duże zainteresowanie i życzliwość parafian było widać na każdym kroku.

Więcej...

2019-07-01 14:49

Dzień Rodziny w Zakładzie Karnym w Siedlcach

Dzień Rodziny, podczas którego spotkali się osadzeni oraz ich najbliżsi odbył się w Zakładzie Karnym w Siedlcach w sobotę 29 czerwca. Wydarzenie było elementem Klubu Ojca prowadzonego w ramach projektu "2 KROKI" realizowanego przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Zabawy animowali wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej...

2019-06-27 12:25

Msza Św. w Mieszkaniach Wspieranych

Msza Św. , wspólna agapa, rozmowy o Bogu, wsparcie w poszukiwaniu pracy - to nowe inicjatywy  w Mieszkaniach Wspieranych prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Ich kapelanem jest ks. Mateusz Czubak, który raz w tygodniu  odprawia tutaj Mszę Świętą. Po wspólnej modlitwie mieszkańcy i wolontariusze spotykają się na wspólnej agapie. Ewangelia z dnia oraz wygłoszona homilia często stają się tematem rozmów.

Więcej...