Zapowiedzi zdarzeń Ośrodka Misericordia Caritas

I Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Festiwal Filmowy Twórczości Osób NiepełnosprawnychSzanowni Państwo, Ośrodek „Misericordia” Caritas Warsztat Terapii Zajęciowej zaprasza do wzięcia udziału w I Festiwalu Filmowym Twórczości Osób Niepełnosprawnych, motywem przewodnim tegorocznego festiwalu i tematem filmów jest hasło „niepełnoSPRAWNI i sport”. Festiwal to impreza kulturalna skierowana do osób niepełnosprawnych i placówek których beneficjentami są osoby niepełnosprawne: WTZ, ŚDS, DPS, Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze, Fundacje i Stowarzyszenia prowadzące terapię i rehabilitację osób niepełnosprawnych. Impreza odbędzie się 12 października 2012 w sali Novego Kina „Merkury” w Białej Podlaskiej, rozpocznie się o godz. 10:00. Ma na celu aktywizację osób niepełnosprawnych, pokazanie ich możliwości, promowanie twórczości i wizerunku, rozwijanie zainteresowań związanych z grą aktorską, szukanie sposobów wyrażania własnych myśli i uczuć poprzez medium jakim jest kamera, zwiększenie poczucia własnej wartości i poprawa samooceny osób niepełnosprawnych, kształtowanie właściwej postawy społecznej wobec osób niepełnosprawnych.

W ramach festiwalu odbędzie się:

- przegląd filmów zgłoszonych do konkursu

Nadesłane filmy oceni jury w skład którego wejdą między innymi osoby związane z filmem i realizacją filmową. Poza konkursem wyświetlony zostanie film „niespodzianka”. Rozdane zostaną dyplomy, statuetki oraz nagrody dla placówek których filmy wzięły udział w festiwalu. Po rozdaniu nagród przewidziana jest wspólna dyskoteka.

- warsztaty filmowe

Opiekunowie i niepełnosprawni aktorzy bezpośrednio związani z produkcją zgłaszanego przez placówkę filmu wezmą udział w warsztatach filmowych. Warsztaty poprowadzi wspólnie z dziennikarzem TVN Pan Zbigniew Maciejuk właściciel firmy Studio Video Reporter który na co dzień realizuje materiały dla czołowych stacji TV, wydawca portalu Puls Miasta – telewizji internetowej, operator, dziennikarz od 20 lat związany z zawodem.

Autor: Studio Leanco

Pliki do pobrania: