Rodzina Rodzinie

 

 

Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w program Rodzina Rodzinie.

 

Program Rodzina Rodzinie polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii przez osoby, rodziny, wspólnoty, parafie, diecezje oraz zgromadzenia zakonne w Polsce. Chcielibyśmy pomoc uczynić spersonalizowaną w nawiązaniu do tego co mówił Papież Franciszek: „Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować”.

 

Komu pomagamy?

  1. Potrzebującym Syryjczykom w Aleppo w Syrii
  2. Uchodźcom z Syrii w Libanie
  3. Ubogim Libańczykom dotkniętym kryzysem uchodźczym

 

Jak można pomóc?

Każde środowisko, wspólnota czy indywidualna osoba może wesprzeć rodziny syryjskie i libańskie za pośrednictwem strony internetowej www.rodzinarodzinie.caritas.pl

 

Na stronie internetowej, w sekcji RODZINY OCZEKUJĄCE NA WSPARCIE przedstawione są dwie rodziny:

 

  • pierwszą rodzinę można wesprzeć przekazując dowolną, stałą kwotę przez okres sześciu miesięcy, włączając się do zbiórki na rzecz rodziny wraz z innymi darczyńcami. Przy tej rodzinie widzimy koło wykresu informujące, ile środków potrzeba do objęcia rodziny systematyczną pomocą. Opcja te dedykowana jest darczyńcom indywidualnym.

  • drugą rodzinę można objąć pomocą całościową zostając jej patronem przez 6 miesięcy, pokrywając w całości potrzebny jej budżet. Opcja ta dedykowana jest parafiom, wspólnotom, instytucjom.

 

Po wyborze rodziny należy wypełnić deklarację pomocy finansowej zobowiązującą do przekazywania konkretnych kwot przez okres 6 miesięcy. Do godziny czasu po wypełnieniu ankiety na wskazany w deklaracji mail przyjdzie korespondencja informująca o sposobie finansowania wybranej rodziny.

 

Oprócz zobowiązania do wsparcia wybranej rodziny przez okres 6 miesięcy można wykonać Gest Solidarności – czyli dokonać jednorazowej wpłaty w dowolnej wysokości. Wpłata ta zostanie przeznaczona na uzupełnienie brakujących środków dla rodzin lub objęcie pomocą kolejnych poszkodowanych.

 

Na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl znajdują się dwie listy rodzin: oczekujące na wsparcie oraz wspierane. Można przeczytać ich krótki opis, zobaczyć zdjęcia oraz poznać skalę potrzeb.

 

W dolnej części strony znajduje się sekcja darczyńców, w której możemy zobaczyć listę osób indywidualnych i instytucjonalnych tworzących wspólnotę darczyńców.

 

Na stronie internetowej znajdują się także informacje dotyczące sytuacji humanitarnej w Syrii oraz sytuacji uchodźców syryjskich w Libanie.

 

Osobną sekcję stanowi zbiór dokumentów nauczania Kościoła dotyczący kwestii uchodźców i migrantów.

 

Pobierz broszurę "Modlitwa o Pokój"

 

Posłuchaj wypowiedzi:

 

Dyrektor Caritas Polska – ks. Marian Subocz

 

Abp. Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

Urszula Brzonkalik Aleppo

 

Paul Karam Caritas – Liban

 

Antoine Audo – Caritas – Syria

 

Caritas Diecezji Siedleckiej pomaga następującym rodzinom:

 

1. ATAM BOYAJIAN

ATAM BOYAJIAN ma 62 latai mieszka w Aleppo wraz z żoną MARAL lat 51. Ludzie w Aleppo żyją w dramatycznych warunkach. Z powodu wieku i bezrobocia nie mają pracy, nie mają też żadnego wsparcia socjalnego i medycznego. Jest to rodzina kościoła ormiańskiego. Mają syna SARIN’a, który ma 20 lat i w każdej chwili może być powołany do wojska a stanowi jedyne źródło utrzymania. Mimo, że wojna skończyła się, sytuacja mieszkańców miasta jest nadal bardzo ciężka. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu i bez pracy. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

2. HANNA FARAH

HANNA FARAH ma 48 lat i  mieszka w Aleppo wraz z córką MARIĄ, która ma 15 lat i 18-letnim synem GEORGE’em.  Mąż wyjechał z kraju w celu poszukiwania pracy, prawdopodobnie do Libanu. Dzieci nie uczą się ponieważ podczas wojny nauczyciele jako ludzie wykształceni i chrześcijanie w większości zbiegli w obawie o porwania. Dziś edukacja się odradza, ale jest bardzo droga. Młodsze dzieci mają traumę wojenną i nie wychodzą z domu. Starsze dzieci szukają dorywczej, fizycznej pracy, żeby pomóc rodzicom. Jest to rodzina kościoła ormiańskiego. Mimo, że wojna skończyła się, sytuacja mieszkańców miasta jest nadal bardzo ciężka. Jest to bardzo biedna rodzina. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

3. BASAM SAGHIR

BASAM SAGHIR ma 49 lat i mieszka w Aleppo z żoną LUSAPER lat 45. Mają 4-letnie dziecko dziewczynkę- ANNA TEREZA. Ojciec rodziny stanowi jedyne źródło utrzymania i w każdej chwili może zostać powołany do wojska. Jest to rodzina, która należy do kościoła ormiańskiego. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

4. MELKON MELKON

MELKON MELKON ma lat 28 i jego żona MARINA lat 23, mieszkają w Aleppo z 1 lat (rocznym) syn-kiem HOVIG. Marina potrzebuje kupić jedzenie dla małego dziecka, nie wspominając o lekarstwach i środkach pielęgnacji. Jest to rodzina, która należy do kościoła ormiańskiego. Są bardzo ubodzy, a wskutek zaostrzonych walk w mieście ich problemy się pogłębiają. Wzrost cen żywności sprawia, że obecnie realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów. 

 

5. MARIAM KELENJIAN

MARIAM KELENJIAN ma 89 lat i mieszka w Aleppo córką LENĄ. Rodzina, którą miały zginęła w bombardowaniach miasta. Zostały same i tworzą rodzinę. Ludzie w Aleppo żyją w dramatycznych warunkach. Z powodu wieku i bezrobocia nie mają pracy, nie mają też żadnego wsparcia socjalnego i medycznego. Jest to rodzina kościoła ormiańskiego. Mimo, że wojna skończyła się, sytuacja mieszkańców miasta jest nadal bardzo ciężka. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu i bez pracy. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

6. GEORGE KRIKORIAN

GEORGE KRIKORIAN ma 60 lat i mieszka w Aleppo w raz z żoną  GEORGET lat 52. Mają syna MARINA lat 20. MARIN powinien studiować, ale młodzież nie uczy się ponieważ podczas wojny nauczyciele jako ludzie wykształceni i chrześcijanie w większości zbiegli w obawie o porwania. Dziś edukacja się odradza, ale jest bardzo droga. Młodsze dzieci mają traumę wojenną i nie wychodzą z domu. Starsze dzieci szukają dorywczej, fizycznej pracy, żeby pomóc rodzicom. Jest to rodzina, która należy do kościoła ormiańskiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

7. KEVORK SOLAKIAN

KEVORK SOLAKIAN ma 52 lata i mieszka w Aleppo w raz z żoną  ANNA lat 48. EDGAR ma 25 lat i jest ich synem. W każdej chwili grozi mu służba wojskowa ponieważ w Syrii rekrutuje się mężczyzn do 45 roku życia. EDGAR powinien studiować lub pracować, ale nie ma pracy, a uczelnie wyższe nie istnieją. Jest to rodzina, która należy do kościoła ormiańskiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

8. NAZELI SIMONIAN

NAZELI SIMONIAN ma  79 lat i jest wdową, mieszka w Aleppo. Starszą mamą opiekują się dzieci ARSHAG lat 49 i RAFFI lat 43. W Syrii nie ma świadczeń emerytalnych i bez pomocy rodziny osoby starsze skazane są na straszny los. Jest chrześcijanką kościoła ormiańskiego. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu i  pracy. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

9. SIRARPI ASHODIAN

SIRARPI ASHODIAN ma 67 lat i jest samotnym ormiańskim chrześcijaninem. Członkowie jego rodziny wyjechali z Aleppo po tym jak bombardowania i porwania zaczęły siać śmierć. SIRARPI postanowił pozostać. Jest bezrobotny. Miejsce w którym pracował przed wojną już nie istnieje. Doznał też uszczerbku wskutek jednego z bombardowań, mimo tego poszukuje fizycznej pracy o którą z powodu ogromnego bezrobocia jest w Aleppo trudno. SIRARPI poświęca więc czas na rzecz bardzo uszczuplonej przez wojnę wspólnoty ormiańskich chrześcijan. Brakuje mu środków na prąd, wodę i żywność. Nie ma też pieniędzy na leczenie. 

 

10. AYDA JEBEJIAN

AYDA JEBEJIAN ma 69 lat i mieszka w Aleppo z siostrą  LENĄ lat 65. Rodzina tego rodzeństwa zaginęła w czasie działań wojennych. Kobiety nie mają pracy ponieważ w Syrii nie ma pracy, a już w szczególności dla kobiet. Brak pracy jest niezwykle destrukcyjny dla psychiki człowieka, który boryka się z trauma wojenną. Należą do kościoła ormiańskiego. Od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina, którą tworzą bracia potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

11. GHADIR HANNA

GHADIR HANNA ma 36 lat i mieszka w Aleppo z rodzeństwem GEORGET lat 17 i YEGHISH lat 15. Rodzina tego rodzeństwa zaginęła w czasie działań wojennych. GHADIR opiekuje się rodzeństwem, które jest jeszcze bardzo młode. Dzieci nie uczą się ponieważ podczas wojny nauczyciele jako ludzie wykształceni i chrześcijanie w większości zbiegli w obawie o porwania. Dziś edukacja się odradza, ale jest bardzo droga. Młodsze dzieci mają traumę wojenną i nie wychodzą z domu. Starsze dzieci szukają dorywczej, fizycznej pracy. Należą do kościoła ormiańskiego. Od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina, którą tworzą bracia potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

12. ZARUHI MAVIAN

ZARUHI MAVIAN ma 67 lat i mieszka w Aleppo z rodzeństwem  BERJUHI lat 66 i ARPY lat 62 . Rodzina tego rodzeństwa zaginęła w czasie działań wojennych. Kobiety nie mają pracy ponieważ w Syrii nie ma pracy, a już w szczególności dla kobiet. Brak pracy jest niezwykle destrukcyjny dla psychiki człowieka, który boryka się z trauma wojenną. Należą do kościoła ormiańskiego. Od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina, którą tworzą bracia potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

13. GARABED BEYAZBEKIAN

GARABED BEYAZBEKIAN ma 80 lat i mieszka w Aleppo z żoną ARSHALUYS. Jest to starsze małżeństwo, a los ich rodziny nie jest znany. Oznacza to skrajne ubóstwo. W Syrii nie ma świadczeń emerytalnych. Osobami starszymi zajmują się dzieci. Należą do kościoła ormiańskiego. Od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

14. GEORGE HADDAD

GEORGE HADDAD ma 58 lat i mieszka w Aleppo w raz z żoną  AGHAVNI lat 50. Mają syna MGO lat 23. MGO powinien studiować, ale młodzież nie uczy się ponieważ podczas wojny nauczyciele jako ludzie wykształceni i chrześcijanie w większości zbiegli w obawie o porwania. Dziś edukacja się odradza, ale jest bardzo droga. Młodsze dzieci mają traumę wojenną i nie wychodzą z domu. Starsze dzieci szukają dorywczej, fizycznej pracy, żeby pomóc rodzicom. Jest to rodzina, która należy do kościoła ormiańskiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

15. MARAL BANO

MARAL BANO ma 51 lat i  mieszka w Aleppo wraz z córkami LIZĄ i  RUBINĄ.  Mąż wyjechał z kraju w celu poszukiwania pracy, prawdopodobnie do Libanu. Jest to rodzina kościoła ormiańskiego. Mimo, że wojna skończyła się, sytuacja mieszkańców miasta jest nadal bardzo ciężka. Jest to bardzo biedna rodzina. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

16. TAVIT MANUGIAN

TAVIT MANUGIAN ma 60 lat i mieszka w Aleppo w raz z żoną  VIKTORIA lat 55. DIKRAN ma 24 lata i jest ich synem. W każdej chwili grozi mu służba wojskowa ponieważ w Syrii rekrutuje się mężczyzn do 45 roku życia. DIKRAN powinien studiować lub pracować, ale nie ma pracy, a uczelnie wyższe nie istnieją. Jest to rodzina, która należy do kościoła ormiańskiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

17. RAFFI EORDEKIAN

RAFFI EORDEKIAN ma lat 35 i jego żona YERAN lat 26, mieszkają w Aleppo z 3 letnim synkiem VAZ-KEN. YERAN potrzebuje kupić jedzenie dla małego dziecka, nie wspominając o lekarstwach i środ-kach pielęgnacji. Jest to rodzina, która należy do kościoła ormiańskiego. Są bardzo ubodzy, a wsku-tek zaostrzonych walk w mieście ich problemy się pogłębiają. Wzrost cen żywności sprawia, że obecnie realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów. 

 

18. MOVSES TOPJIAN

MOVSES TOPJIAN ma 70 lat i mieszka w Aleppo z żoną SUZAN lat 60. Opiekuje się nimi dorosły syn NERSES, który w każdej chwili może zostać powołany do wojska i rodzina straci jedyne źródło utrzymania. W Syrii nie ma świadczeń emerytalnych. Osobami starszymi zajmują się dzieci. Jest to rodzina z kościoła ormiańskiego. Pomimo, że wojna skończyła się sytuacja mieszkańców miasta jest nadal bardzo ciężka. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu i bez pracy. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

19. NUR KHAUAM

NUR KHAUAM jest wdową i ma 37 lat i mieszka w Aleppo z synem JOSEPH lat 12 i córką  ANI lat 11. Mąż zginął w bombardowaniach miasta. Zostali sami. Jest to rodzina, która należy do kościoła ormiańskiego. Dzieci nie uczą się ponieważ podczas wojny nauczyciele jako ludzie wykształceni i chrześcijanie w większości zbiegli w obawie o porwania. Dziś edukacja się odradza, ale jest bardzo droga. Młodsze dzieci mają traumę wojenną i nie wychodzą z domu. Starsze dzieci szukają dorywczej, fizycznej pracy, żeby pomóc rodzicom. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. 

 

20. Samer Yakoub Artin

Samer Yakoub Artin mieszka w Aleppo z żoną i 4 dzieci. Należą do kościoła rzymskokatolickiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu ponieważ w Syrii nie ma pracy. Od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga.

 

21. Farhat Abdel Karim Farhat

Farhat Abdel Karim Farhat mieszka w Aleppo z żoną i 4 dzieci. Należą do kościoła rzymskokatolickiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu ponieważ w Syrii nie ma pracy. Od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga.

 

22. Yousef Ibrahim Kanbal

Yousef Ibrahim Kanbal wraz z żoną Micheline i 4 dzieci mieszkają w Aleppo. . Należą do kościoła rzymskokatolickiego. Musieli uciekać ze swojego domu do innej dzielnicy miasta z powodu walk i bombardowań. Potrzebują wsparcia finansowego, aby opłacić wynajem mieszkania i wykupić dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Zapłacenie za wynajem jakiegokolwiek schronienia po ucieczce z własnego domu i za dostęp do prądu w postaci jednej żarówki i skorzystania z pralki kosztuje prawie połowę tego, co udaje im się zarobić.

 

23. Elias George Hajjar

Elias George Hajjar mieszka w Aleppo z żoną i 3 dzieci. Należą do kościoła rzymskokatolickiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu ponieważ w Syrii nie ma pracy. Od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga.

 

24. Elias Abdel Karim Farhat

Elias Abdel Karim Farhat mieszka w Aleppo z żoną i 3 dzieci. Należą do kościoła rzymskokatolickiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu ponieważ w Syrii nie ma pracy. Od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga.

 

25. Samir Anwar Kassis

Samir Anwar Kassis mieszka w Aleppo z żoną i 3 dzieci. Należą do kościoła rzymskokatolickiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu ponieważ w Syrii nie ma pracy. Od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga.

 

26. Mikhail Sorour Ibrahim

Mikhail Sorour Ibrahim mieszka w Aleppo z żoną i 3 dzieci. Należą do kościoła rzymskokatolickiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu ponieważ w Syrii nie ma pracy. Od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga.

 

27. Ibrahim Elias Gallouf

Ibrahim Elias Gallouf mieszka w Aleppo z żoną i 3 dzieci. Należą do kościoła rzymskokatolickiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu ponieważ w Syrii nie ma pracy. Od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga.

 

28. Ibrahim Dikran Wassouf

Ibrahim Dikran Wassouf mieszka w Aleppo z żona i 2 dzieci. Należą do kościoła rzymskokatolickiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu ponieważ w Syrii nie ma pracy. Od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostepu do elektryczności (tzw. Amperów). Który stale drożeje. Potrzebuja zakupic wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga.

 

 

tl_files/gallery/caritas/aktualnosci/20170103_rodzina_rodzinie/2.jpg


 

 

 

 

 

 

Zachęcamy Państwa, żebyście Państwo zaśpiewali „kolędę polskich i syryjskich rodzin” przy wigilijnym stole. Zachęcamy do tego również wszystkie parafie w Polsce, szczególnie te, które objęły swoją pomocą rodziny syryjskie. Tekst kolędy oraz jej wersje MP3 możecie Państwo pobrać ze strony: www.rodzinarodzinie.caritas.pl/koleda

 

Z obrazem sytuacji w libańskich obozach oraz z działaniami Caritas można się zapoznać oglądając felietony zrealizowane przez TVP dwa tygodnie temu: vod.tvp.pl/28032006/wynik-wyszukiwania

 

Druga część felietonu, która ukaże się na antenie TVP, będzie dostępna w internecie na kanale vod.tvp.pl